Põhjaranniku Regati 1. etapi kiire kokkuvõte.

Me oleme kõik näinud neid merereise, kus lõõskava päikese käes saab nautida rahulikku õõtsumist. Kaunid inimesed lükkavad näpuga sushit ja viinamarju suhu ning rüüpavad kuldsetest klaasidest, kihisevat shampanjat. Selline rahulik kulgemine.

No see pole igatahes Põhjaranniku Regatt.
Meil on siin ikka põnevust ja adrenaliini ja suurpärast meeskonnatööd. Ja pealegi, meelde ju jäävadki pigem sellised sõidud, mis kõik meeled korraga tööle panevad.

Kui eskaadrisõit tõi meile päikese ja Viinistu päikeseloojangu, siis hommikul oli ikkagi jälle reaalne Eestimaa suusailm.

Auto kraadiklaas näitas 11c kraadi ja vihma hakkas kergelt tibutama. Ütleme nii, et lühikeste pükstega keegi enam õue minna ei tahtnud.

Kui hommikusöök söödud, siis sai teha kiire registreerimise ning juba oligi stardiaeg käes.

Kaks starti, matkaklass ning ORC ja ESTLYS.

Signaal käis ja purjekad asusid võidu Eisma poole seilama. Tuul puhus purjed suureks ja vihm pesi purjekad puhtaks – joped tõmmati silmini kinni. Vähemalt tolmune ei ole enam ükski purjekas.

Kui paari tunni möödudes esimesed võistlejad sadamasse jõudsid, astus meri 10 cm allapoole  ja üks jahtidest  jäi põhjaga täpselt sadamasuudmesse kinni. Ja täpselt nii, et kes sees – see sees. Kes väljas, no see väljas.
Eisma sadamakapteni sadamakaater suutis õnneks kiirelt kinnijäänud aluse lahti tõmmata ja sai rahulikult teisi aluseid ootama jääda.

Ja ootama saigi jääda, sest tuul lihtsalt lõppes otsa. 11 jahti oli merel ja purjekad õõtsusid nagu tammetõru koored, ümber oma telje. Prooviti erinevaid lahendusi. Puhuti, õõtsutati grooti, aga mis ei liigu, see ei liigu.

Mitte midagi muud ei jäänud üle, kui tuli mootorid tööle panna ja sadamasse sõita. Tehti kiire keskmiste funktisioonidega arvutused ja kõik said ilusti tulemused kirja.

Hiljem meeskondadega vesteldes selgus aga tõsiasi, et nii mõnigi hätta jäänud meeskond oli hommikul Neptunile jätnud lonksu andmata.

Järgmisel kaptenite koosolekul tuleb see teema kindlasti üles võtta, et sellised rängad eksimused ikka edaspidi ära jääksid. Neptuniga tuleb ikka hästi läbi saada.

Kui nüüd autasustamine läbi saab, siis saab ka vihmas tantsida. Pillimehel juba noodidki hääles.

Esimese etapi esimesed on: Tuulelind, Julechka ja DeWeiss.

Merel näeme!

Scroll to Top